Directorul RAJA Constanța, Felix Stroe, și-a dat demisia din funcție, cu începere de joi, 1 octombrie.
Potrivit unor surse oficiale, demisia lui Felix Stroe de la conducerea societății a fost făcută din motive de sănătate. Felix Stroe, care este președintele filialei județene a PSD Constanța, s-a aflat la conducerea RAJA Constanța timp de 17 ani.
La recentele alegeri locale, el a candidat din partea PSD pentru șefia Consiliului Județean Constanța, însă a pierdut fotoliul de președinte în fața liberalului Mihai Lupu. În conferința de presă organizată imediat după aflarea rezultatelor oficiale, Mihai Lupu i-a cerut public demisia lui Felix Stroe de la conducerea RAJA Constanța.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Poliţiştii de frontieră din cadrul P.T.F. Vama Veche au depistat un cetăţean român care a încercat să introducă ilegal în țară 60 flacoane parfum, ce purtau însemnele unor mărci cunoscute, susceptibile a fi contrafăcute și […]
RAJA a anunțat că marți – 19 martie 2024, se vor executa lucrări de racordare a conductelor nou înființate la sistemul centralizat de alimentare cu apă, de la intersecția străzilor Ștefan cel Mare cu Vânători […]
Speriați de doi câini amstaf lăsați liberi, fără botniță și lesă în Parcul Tăbăcărie și care erau agresivi, în special cu alți câini, mai mulți părinți au sunat la 112. Apelul a fost pasat de […]
Be the first to comment