Canalul, faleza și podul rutier din Medgidia. FOTO Cătălin Schipor
Primăria Municipiului Medgidia organizează joi, 5 septembrie, ora 10.00, în sala de şedinţe a Primăriei Municipiului Medgidia, o dezbatere publică.
Tema întâlnirii cu cetățenii este „Elaborare P.U.Z. delimitat de Canal Dunăre – Marea Neagră (Nord) Strada Progresului – incinta Port (Est), drum acces nr.1 CDMN, Strada Progresului (Sud), Cartier de locuințe pentru tineri – Legea 15/2003(Vest)”.
Dezbaterea este deschisă participării tuturor cetățenilor și oricăror grupuri interesate.
Materialele au fost publicate spre consultare pe site-ul oficial al Primăriei Municipiului Medgidia: www.primaria-medgidia.ro la secțiunea Informare și consultare publică.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Prefectul județului Constanța, Adrian Viorel Nicolaescu, a emis un ordin privind convocarea supleanților consilierilor locali aleși în urma scrutinului din 05.06.2017 în ședință de reconstituire a Consiliului Local al comunei Mereni pentru data de 15 […]
Meteorologii constănțeni au emis o atenționarea Cod galben de vânt puternic, valabilă până la ora 14.00. Centrul Meteorologic Regional Dobrogea informează că, în Dobrogea, vântul va avea intensificări cu viteze de 55 – 60 km/h. […]
Una dintre cele mai îndrăgite povești: FRUMOASA ȘI BESTIA va fi reprezentată pe scena Casei de Cultură “I.D. Chirescu” din Cernavodă duminică, 9 aprilie 2017, de la ora 11.00. Trupa Suflețel te invită să pășești […]
Be the first to comment