Senatorul constănțean Remus Negoi (USR-PLUS) a fost invitatul jurnalistului Paul Alexe, în studioul CTnews TV. Aflat la primul său mandat în Parlamentul României, Remus Negoi a povestit cum a decurs adaptarea la noul său rol în viața politică românească.
Senatorul constănțean și-a reiterat dorința de a-și orienta toate acțiunile din Parlament și din comisiile din care face parte pentru a veni în întâmpinarea problemelor celor care l-au trimis, prin votul lor, în corpul legislativ, alegătorii din județul Constanța. Totodată, Remus Negoi rămâne conectat la viața cetății, exprimându-și opinia despre câteva probleme aflate în atenția societății civile constănțene.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Prima femeie din Constanța, beneficiară a noilor prevederi legale în cazul agresiunilor domestice – a unui ordin de protecție provizoriu s-a răzgândit. După 24 de ore a uitat bătaia primită de la soțul beat, le-a […]
Polițiștii constănțeni au identificat în trafic, în dimineața zilei de duminică, 19 februarie, în jurul orei 01.45, un bărbat, de 43 de ani, care a condus un autoturism pe bulevardul Tomis din municipiul Constanța având […]
Marinarii militari participă la manifestările organizate cu prilejul sărbătoririi Zilei Naționale a României, în București, Constanța, Mangalia, Brăila, Tulcea, Babadag și Năvodari, iar echipajul fregatei „Regina Maria” și cel al puitorului de mine „Viceamiral Constantin […]
Be the first to comment