Container pentru deșeuri voluminoase. FOTO: Primăria Constanța
Containerul Polaris pentru depozitarea deșeurilor voluminoase este amplasat, în perioada 5 – 11 februarie, în zona CET, pe aleea Egretei.
În acel container pot fi depozitate: mobilier vechi, deteriorat, canapele, rafturi, dulapuri, saltele, saltele, usi, obiect de uz sanitar, mochete, calorifere etc.
Nu pot fi depozitate în aceste bene: deșeuri rezultate din construcții, demolări, deșeuri de echipamente electrice și electronice, deșeuri reciclabile (hârtie, carton, plastic, metal, sticlă)
Graficul de colectare a deșeurilor voluminoase poate fi consultat pe site-ul Primăriei Municipiului Constanța, la secțiunea „Mediu”.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A, telefon: 0723 372 163.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primarul comunei Cumpăna, Mariana Gâju, a anunțat vineri, 16 aprilie, că a supus spre dezbatere bugetul de venituri și cheltuieli al localității pentru anul 2021. Atât Bugetul Local Inițial pe anul 2021 cât și Lista […]
O bătrână din localitatea Limanu a fost bătută, violată și jefuită de către un necunoscut. Individul a fost prins la scurt timp cu ajutorul mascaților și încarcerat. Polițiștii Biroului de Poliție Vama Veche – 2 […]
Polaris M Holding pune la dispoziția clienților săi o nouă modalitatea de plată a facturii, prin intermediul unei aplicații de mobil. Astfel, pentru plata facturii Polaris, trebuie descărcată aplicația de mobil „un-doi Centru de plăți”, […]
Be the first to comment