Containerele pentru colectarea deșeurilor voluminoase
Săptămâna aceasta, până pe 11 iunie 2023, benele Polaris M Holding destinate colectării deșeurilor voluminoase de la populație au fost amplasate pe strada I.L. Caragiale, una lângă bloc H9, cealaltă lângă Cimitirul Central.
Benele sunt amplasate lângă platformele pentru colectarea deșeurilor menajere. În aceste platforme speciale puteți depune deșeurile voluminoase de care nu mai aveți nevoie: mobilier, canapele, saltele, usi, obiecte de uz sanitar, mochete, calorifere etc.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Locuitorii din zona Summerland Mamaia și cei din comuna Agigea vor rămâne, miercuri, 28 octombrie, fără apă potabilă la robinete din cauza unor lucrări efectuate de RAJA. Astfel, RAJA SA Constanța va executa, miercuri, lucrări […]
Parcul acvatic din Eforie este atracția sudului litoralului și în acest sezon. Turiștii și constănțenii dornici de aventură, veselie, bălăceală și atracții provocatoare sunt așteptați la Eforie Aqua Park. CTnews are plăcerea să vă invite […]
Turul Ciclist CELCO-Marea Neagră, prima cursă de șosea din Dobrogea, ia startul în acest weekend. Competiția se adresează cicliștilor profesioniști și amatori și se desfășoară pe etape: contratimp individual, fond și circuit. Pentru siguranța participanților […]
Be the first to comment