Container pentru deșeuri voluminoase. FOTO: Primăria Constanța
Săptămâna aceasta, containerele Polaris pentru colectarea deșeurilor voluminoase sunt amplasate în cartierele Tomis Plus și Palazu Mare: strada Krakovia și strada Dumbrăveni.
Constănțenii care locuiesc în aceste zone se pot debarasa în mod corect și foarte ușor de deșeurile de mari dimensiuni (mobilier, uși, saltele, covoare etc).
Graficul de colectare a deșeurilor voluminoase poate fi consultat pe site-ul Primăriei Municipiului Constanța, la secțiunea „Mediu”.
În afara acestor bene amplasate temporar în toate cartierele orașului, constănțenii pot duce permanent deșeurile voluminoase la centrul de colectare situat pe bulevardul Aurel Vlaicu, nr.290 A.
Depozitarea sau abandonarea pe domeniul public al municipiului Constanța a deșeurilor constituie contravenție și se sancționează conform normelor legale în vigoare.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Societate comercială cu profil de construcții ușoare și amenajări peisagistice cu sediul în Valu lui Traian angajează muncitori calificați – peisagiști, lăcătuși mecanici, sudori, zugravi. Contract de muncă de 8 ore/zi, 5 zile/săptămână, salariu 850 […]
Polițiști din cadrul Secției Regionale Transporturi Constanța, cu sprijinul polițiștilor Serviciului de Ordine Publică și reprezentanți ai Direcției Sanitar-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor, au desfășurat, joi, o acțiune de verificare a operațiunilor cu produse piscicole. […]
Un tânăr de 19 ani a fost reținut de polițiști după ce a condus o mașină în Capidava deși nu avea permis și consumase alcool. Potrivit IPJ Constanța, la data de 18 martie, polițiști din […]
Be the first to comment