Din cauza unei avarii apărută marți, 26 iulie, în rețeaua de transport amplasată pe strada Gladiolei din Constanța, nu se poate asigura, deocamdată, energie termică pentru prepararea apei calde de consum în zonele CET, Brătianu, Inel I, Inel II, Tomis Nord, Tomis III, Anadolchioi și Badea Cârțan.
Echipele de intervenție ale Societății Termoficare Constanța SRL au început lucrările de eliminare a avariei.
„Estimăm reînceperea furnizării energiei termice pentru prepararea apei calde de consum în cursul acestei zile. Vă mulțumim de înțelegere și ne cerem scuze consumatorilor noștri afectați de această avarie”, au transmis reprezentanții societății.
Persoanele afectate au la dispoziție numărul de telefon al Dispeceratului Societății de Termoficare Constanța: 0241/616.792.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un bărbat de 49 de ani a fost reținut pentru 24 de ore în cazul uciderii bărbatului de 69 de ani într-o bază sportivă din Mamaia. “În noaptea de 26 spre 27 iulie a.c., polițiști […]
Copiii de la grădinițele din orașul Ovidiu se pot juca în siguranță afară, în curte, atunci când vremea le va permite. Locurile de joacă au de acum un strat anti shock pentru a-i feri -pe […]
Marinarii militari participă vineri, 29 aprilie, la o serie de activități dedicate „Zilei Veteranilor de Război”, în semn de recunoștință pentru sacrificiile făcute de înaintașii noștri pe câmpurile de luptă, pentru apărarea independenței și integrității […]
Be the first to comment