Ca urmare a unei avarii survenite pe conducta de distribuție de pe strada B.P. Hașdeu din municipiul Constanța, echipele RAJA au sistat furnizarea apei potabile în zonă, joi, 20 aprilie, până la ora 15.30.
Potrivit RAJA, sunt afectați de lipsa apei consumatorii de pe bd. Alexandru Lăpușneanu, perimetrul delimitat de zona Dacia și strada Nicolae Iorga, precum și cei de pe străzile adiacente.
„Ne cerem scuze pentru disconfortul creat utilizatorilor pe care îi asigurăm că echipele de intervenție vor face tot posibilul pentru finalizarea lucrărilor și reluarea furnizării apei potabile în cel mai scurt timp”, au transmis reprezentanții societății.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Primăria Municipiului Medgidia anunță că, în perioada 06 – 09 septembrie, se va desfășura cea de-a cincea etapă a campaniei de dezinsecție în oraș și în zonele limitrofe. În cadrul campaniei se vor desfășura activități […]
Echipele Rețele Electrice Dobrogea și ale contractorilor au lucrat pe parcursul nopții de sâmbătă spre duminică și au restabilit alimentarea cu energie electrică a circa 40.000 de clienți din zonele afectate de condițiile meteo severe […]
Comuna Mihail Kogălniceanu se pregătește pentru implementarea unui sistem integrat de colectare și valorificare a gunoiului de grajd. Primăria a depus proiectul răspunzând astfel apelului lansat de Ministerul Mediului, Apelor și Pădurilor pentru accesare de […]
Be the first to comment