Aeronave Blue Air și Turkish Airline pe pista. FOTO S.N.„Aeroportul Internațional Mihail Kogălniceanu-Constanța
În perioada 24.10.2018 – 25.10.2018 se va efectua un transport cu depășiri pe ruta:
Aeroport Mihail Kogălniceanu – DN 2A – Ovidiu – DN 22 – DJ 226 – Năvodari – Corbu.
Lățimea maximă a vehiculului este de 3.60 m, viteza de deplasare urmând a fi adaptată condițiilor de trafic. Menționăm că în conformitate cu OUG 195/2002 privind circulația pe drumurile publice, viteza maximă de deplasare a vehiculelor cu depășiri este de 70 km/oră.
Etapele de desfășurare ale transportului sunt stabilite de poliția rutieră, care asigură însoțirea vehiculelor cu depășiri. Transportul nu se va desfășura în perioadele și pe sectoarele de drum pe care sunt semnalate fenomene meteorologice periculoase, prin codurile galben, portocaliu sau roșu.
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Un echipaj de jandarmerie din cadrul Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Constanţa – Detaşamentul 6 Mangalia a reușit să prindă un individ la scurt timp după ce a încercat să comită o tâlhărie. Jandarmii aflați în […]
Cum se face că în România anului 2019 încă mai avem sute de morți din cauza Gripei? Și de ce devine Gripa mortală? Dr. Adrian Bîlbă răspunde, în acest video-editorial, la întrebările începutului de an. […]
Consilierii locali din Medgidia au fost convocați marți 24 iulie, în ședință extraordinară pentru a aproba două proiecte de hotărâri. Cele două proiecte de pe ordinea de zi au fost: ,,rectificarea bugetului local de venituri […]
Be the first to comment