![Spectacol cu delfini la Delfinariu Constanța. FOTO Adrian Boioglu Spectacol cu delfini la Delfinariu Constanța. FOTO Adrian Boioglu](https://i0.wp.com/www.ctnews.ro/wp-content/uploads/2017/03/2017-03-06-15.22.03-3.jpg?resize=678%2C381&ssl=1)
Mii de turiști au dat buzna la Delfinariu pe 4 iulie. Conducerea Complexului Muzeal de Științe ale Naturii a fost nevoită să introducă astăzi două spectacole suplimentare la Delfinariu.
Astfel, la orele 13 și 17.00, vizitatorii au putut să vadă jocul delfinilor. Însuși directorul CMSN, dr. Adrian Bîlbă a venit la fiecare spectacol și a ținut turiștilor o mică lecție de biologie despre apariția și dezvoltarea delfinilor.
Vremea rea de noaptea trecută, dar și ploile din această dimineață i-au gonit pe turiști de pe plajă. Singura alternativă la îndemâna celor care au venit pe litoral este o vizită la Delfinariu, Microrezervație, Planetariu sau Acvariu.
Conducerea Delfinariului reamintește turiștilor că grupurile mai mari de 10 persoane își pot face o rezervare prin email cu o zi înainte. Doritorii trebuie să trimită un email pe adresa rezervari@delfinariu.ro. Nu se vor lua în calcul rezervarile trimise și primite în aceeași zi pentru reprezentațiile din ziua respectivă.
Be the first to comment