Delfin din noul Delfinariu din Constanța. FOTO Adrian Boioglu
Programul de vizitare la Acvariu, Delfinariu, Microrezervație, Planetariu și Expoziția de Păsări Exotice s-a modificat. Odată cu el, au scăzut și tarifele de intrare.
Program de vizitare Microrezervație: Luni – Duminică, de la 9:00 la 17:00
Program Delfinariul Constanța: Luni – Duminica : 09.00 – 16.00
Reprezentații la Delfinariu:
Luni – Vineri : 11.00 și 15.00
Sâmbătă și Duminică : 11:00, 13:00 și 15:00
Demonstrații Planetariu: zilnic la orele 10, 12 și 14.00.
Observatorul Astronomic Constanța: program zilnic între 10.00 și 24.00 (în funcție de condițiile meteo)
Tarifele de la 1 octombrie 2016 până la 31 mai 2017 sunt următoarele:
Taxa unică Delfinariu, Microrezervație, Expoziție de Păsări Exotice și Planetariu:
Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.
Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.
Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.
Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.
Adi, unul dintre cititorii fideli ai publicației Constanța NEWS ne-a făcut o surpriză de proporții. El a călătorit în mai multe țări din Asia, precum și în Australia și ne-a trimis o serie de imagini […]
Dacă elevii și studenții nu merg la medic, vine medicul la ei! Acesta poate să fie sloganul proiectului “Zâmbește Dulce”. Luni, 16 noiembrie, este Ziua Mondială a Diabetului, așa că Interact Pontus Euxinus alaturi de […]
Victorie cu 84-78 și CSM Constanța încheie sezonul pe locul 5 în Liga Națională Getica ‘95, cea mai bună clasare din istorie pentru echipa clubului și cea mai bună în aproape două decenii pentru baschetul […]
Be the first to comment