Agresiune la Castelu. Victimele sunt un bărbat de 21 de ani și o femeie de 35 de ani

Polițiștii din cadrul Poliției Municipiului Medgidia au fost sesizați la data de 9 septembrie, în jurul orei 19:30, cu privire la faptul că, pe o stradă din comuna Castelu, a avut loc o agresiune fizică.

Potrivit IPJ Constanța, din primele cercetări efectuate rezultă că un bărbat, de 21 de ani, și o femeie, de 35 de ani, ar fi fost agresați fizic, cu un obiect tăietor – înțepător, de doi bărbați. Ulterior, acesta ar fi părăsit locul faptei.

„În urma investigațiilor efectuate cu operativitate de polițiști, cei doi bărbați bănuiți de comiterea faptei au fost depistați, la scurt timp, într-o lizieră din apropierea  localității.

Aceștia se află acum în custodia poliției.

Victimele au fost transportate la spital, în vederea acordării de îngrijiri medicale.

Cercetarea la fața locului este în curs de desfășurare” – IPJ Constanța.

Răspunderea pentru textul acestui articol aparține exclusiv autorului. În cazul unui comunicat de presă, răspunderea aparține exclusiv instituției care l-a emis și persoanelor fizice sau juridice care au fost citate în articol.

Publicația CTnews, persoana juridică asociată cu aceasta și persoanele fizice care administrează această companie nu își asumă răspunderea pentru informațiile publicate de autorii articolelor sau ale comunicatelor de presă.

Informațiile de pe CTnews.ro sunt obținute din surse publice și deschise.

Conform articolului 7 din legea 190/2018, prelucrarea în scop jurnalistic este derogată de prevederile Regulamentului general privind protecția datelor cu caracter personal daca este asigurat un echilibru în ceea ce privește libertatea de exprimare și dreptul la informație.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*