Programul de la Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean. 10 zile de petreceri, spectacole de teatru, concursuri și ateliere de creație

Afiș "Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean"Afiș "Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean"

Consiliul Județean Constanța se pregătește de cel mai mare eveniment al anului. Pavilionul Expozițional din Constanța va fi gazda “Sărbătorii Recoltei și a Vinului Dobrogean”. Timp de 10 zile, începând cu 23 septembrie, constănțenii și turiștii vor avea parte de spectacole de teatru, concerte de muzică de petrecere dar și rock, show-uri culinare dar și concursuri de dans sau de gătit.

Iată programul complet al manifestărilor de la Constanța:

VINERI 23 SEPTEMBRIE 2016:

15:00 – Deschidere Oficială a evenimentului “Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean”
16:00 – Ansamblul “Mugurelul”
17:00 – Maria Dragomiroiu
18:00 – Petrică Mâțu Stoian
19:00 – “PHOENIX”
20:30 – Spectacol Laser
20:45 – DJ cu muzica etno/petrecere/muzică de petrecere

SÂMBĂTĂ 24 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – Ateliere interactive/artistice pentru copii
11:00 – Teatru de păpuși
12:00 – Ansamblul Dobrogeanca, Ansamblul Armîna Mea, Ansamblul Luminițe Dobrogene
13:30 – Ansamblul “Cartalul”
14:00 – Show Culinar – Întrecerea bucătarilor și a bucătăriilor
14:30 – Adriana Sofica și George Chițu (nai)
15:00 – Marian Cozma
16:00 – Marian Gănescu
16:30 – Nemuritorii
17:15 – Kronos
18:00 – Concurs DE DANS PENTRU PUBLIC
18:00 – Ion din Ro-mania
19:00 – Alb Negru
20:00 – Haiducii
21:00 – DJ cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

DUMINICĂ 25 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – Activitati recreative si interactive/artistice pentru copii
11:00 – Teatru de păpuși
Program artistic pe scena principală
12:00 – Cristi Proca
12:30 – Ansamblul Folcloric Vanghilizom
13:00 – Văru’ Săndel
14:00 – Cabaret Unique și Mirela Pană
14:00 – Show Culinar – Intercerera Bucatarilor si a bucatariilor
Program artistic pe scena principală
15:00 – RGM Band
16:00 – Taraful Domnesc
16:00 – Concurs interactiv pentru public
17:00 – Premiere show culinar
Program artistic pe scena principală
17:00 – Polifonic Band
18:00 – Mircea Cazan
18:00 – Concurs de dans pentru public
19:00 – Premierea concursului de dans
Program artistic pe scena principală
19:00 – Fanfara 10 Prăjini
19:30 – Trupa Mark One
21:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

LUNI 26 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 18:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
17:00 – Concurs interactiv intre producatori
18:00 – Premiere Concurs producători
Program artistic pe scena principală
18:00 – Ansamblul Ciobănașul, Ansamblul Silișteanca
19:00 – Cătălina Alexa
19:30 – Gheorghe Luca și Maria Spînu
20:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

MARȚI 27 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 18:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
17:00 – Concurs interactiv cu publicul
17:30 – Premiere concurs interactiv
Program artistic pe scena principală
18:00 – Ansamblul Folcloric Aromân Dor
19:00 – Formația Pindu
20:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

MIERCURI 28 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 18:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
17:00 – Concurs interactiv public
17:30 – Premierea concursului interactiv
Program artistic pe scena principală
18:00 – Ansamblul de Ruși-Lipoveni Novoseolki
19:00 – Radu Captari
20:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

JOI 29 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 15:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
15:00 – 16:00 – Concurs interactiv pentru public partea
Program artistic pe scena principală
18:00 – Seara comunităii Turco-Tătare: Ansamblul Mini Quaradenzi, Ansamblul Carasu, Ansamblul Cansu
19:00 – Premierea concursului interactiv
Program artistic pe scena principală
19:00 – Formația Elfyn Band
20:00 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

VINERI 30 SEPTEMBRIE 2016:

10:00 – 17:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere
16:00 – 17:00 – Ateliere de creatie si demonstratii mesterii populari prezenti la eveniment
16:30 – 17:30 – Spectacol de teatru
Program artistic pe scena principală
17:30 – Ansamblul Brâulețul, Grupul vocal Fiii Dobrogei
18:30 – Ansamblul Baladele Deltei
19:00 – Concurs interactiv public
20:00 – Premierea concrusului interactiv
Program artistic pe scena principală
Constantin Enceanu
20:30 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

SÂMBĂTĂ 01 OCTOBRIE 2016:

10:00 – Activitati recreative si interactive/artistice pentru copii
11:00 – Teatru de păpuși
Program artistic pe scena principală
12:00 – Ansamblul Carsium, Ansamblul Anoixi
13:00 – Mădălina Modrju și Ionuț Cuclea
13:30 – Ansamblul Ulmetum Junior și Ulmetum Senior
14:00 – Show Culinar – Intercerera bucatarilor si a bucatariilor
Program artistic pe scena principală
14:00 – Taraful Gigi Scarlat
15:00 – Formația Ad-Cantum
16:00 – Maria Șalaru și Ansamblul Folcloric Doina Carpaților
16:00 – Concurs interactiv public
17:00 – Premierea concursului interactiv – Show Culinar
17:00 – Concurs interactiv public – Dans popular
Program artistic pe scena principală
17:00 – Gheorghe Turda
18:00 – Ansamblul de muzică și Dansuri Populare Ciuleandra
19:00 – Premierea Concurs interactiv public – Dans popular
Program artistic pe scena principală
19:30 – Formația Bere Gratis
21:30 – 24:00 – Program artistic playlist dj cu muzica etno/petrecere/muzica de petrecere

DUMINICĂ 02 OCTOMBRIE 2016:

10:00 – Activitati recreative si interactive/artistice pentru copii
10:00 – Show Culinar – Intercerera bucatarilor si a bucatariilor
Program artistic pe scena principală
12:00 – Ansamblul Româncuța, Ansamblul Mugurașii
13:00 – Marius Brutaru
14:00 – Concurs interactiv public – ( ex: Concurs de scobit dovleci )
Program artistic pe scena principală
14:00 – Ionuț Galani și trupa Asteria
15:00 – Ansamblul Ciobănașul
15:00 – Premiere concurs interactiv public
Program artistic pe scena principală
16:00 – Nicu Paleru
16:00 – Premiere Show Culinar
Program artistic pe scena principală
Irina Loghin

Adauga valoare acestui articol "Programul de la Sărbătoarea Recoltei și a Vinului Dobrogean. 10 zile de petreceri, spectacole de teatru, concursuri și ateliere de creație"

Ai ceva de spus?

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*